Czym jest Uniwersyteckie Centrum Wiedzy o Dostępności w Szczecinie?

grafika CWOD, czym jest CWOD

Czym jest Uniwersyteckie Centrum Wiedzy o Dostępności w Szczecinie?
Uniwersyteckie Centrum Wiedzy o Dostępności w Szczecinie jest jednostką Uniwersytetu Szczecińskiego prowadzoną w ramach projektu wdrożeniowego, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych, Oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, POWR.03.05.00-00-CW03/20-01). Projekt jest realizowany przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego w partnerstwie z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie.

Głównym celem Centrum jest podniesienie kompetencji kadr uczelni z zakresu stosowania zasad projektowania uniwersalnego w obszarze szkolnictwa wyższego, w tym również przygotowanie kadry z wiedzą ekspercką, a także rozszerzenie działalności badawczo-wdrożeniowej i usług doradczych, wspierających otoczenie społeczno-gospodarcze, w celu wypracowania standardów dla usług powszechnych w oparciu o zasady projektowania uniwersalnego w obszarze cyfryzacji i komunikacji (w latach 2021-2023).

Dofinansowanie projektu: 5 787 987,67 zł.
Wkład Funduszy Europejskich: 5 028 987,32 zł.