Wykład pn. „Rodzina z osobą z niepełnosprawnością - wielorakie konteksty” – 13 grudnia 2023 r. (REJESTRACJA)

wyklad_rodzina_z_osoba_z_niepelnosprawnoscia_-_wielorakie_konteksty2.png

Serdecznie zapraszamy na wykład pn. „Rodzina z osobą z niepełnosprawnością - wielorakie konteksty” – organizowany z inicjatywy Uniwersyteckiego Centrum Wiedzy o Dostępności w Szczecinie oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.

Wykład odbędzie się dnia 13 grudnia 2023 r. o godz. 11.30 w formule online, za pośrednictwem aplikacji MS Teams, a poprowadzi go dr hab. Irena Ramik-Mażewska, prof. US. Na wydarzenie obowiązują zapisy poprzez link rejestracyjny (kliknij TUTAJ).

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Dr hab. Irena Ramik-Mażewska, prof. US  - pedagog specjalny, doktor habilitowany nauk społecznych, profesor Uniwersytetu Szczecińskiego. Kierownik Katedry Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Szczecińskiego. Członek Sekcji Pedagogiki Specjalnej przy Komitecie Nauk Pedagogicznych PAN.

Zainteresowania badawcze lokuje w analizie jakości życia osób z niepełnosprawnością (szczególnie niepełnosprawnością intelektualną), ich aktywności zawodowej i rehabilitacji społecznej, praw osób z niepełnosprawnością oraz kształcenia uczniów z lekką niepełnosprawnością intelektualną. Propagatorka niezależnego życia osób  z niepełnosprawnością, samodzielnej i wspomaganej pracy, tworzenia wszechstronnych uwarunkowań dostępności szeroko rozumianej przestrzeni społecznej.

Autorka dwóch monografii, współredaktorka i redaktorka 7 monografii oraz wielu artykułów o tematyce związanej z problematyką niepełnosprawności człowieka. Uczestniczka wielu konferencji naukowych.

Posiada wiele doświadczeń eksperckich w projektach dotyczących nowych rozwiązań w zakresie usamodzielniania osób z niepełnosprawnością jak i narzędzi do badań nad warunkami edukacji dzieci z niepełnosprawnością (szczególnie dzieci niepełnosprawnością intelektualną). Ostatnie projekty: powołanie przez Zespół ds. Równego Traktowania przy Rzeczniku Praw Obywatelskich na eksperta do recenzji narzędzia badawczego do ilościowego i jakościowego badania dostępu do edukacji dla dzieci z niepełnosprawnościami - 2022 r.; jako ekspert w projekcie „Azymut-Samodzielność”, który dotyczył wypracowania i wprowadzenia w życie modelu mieszkalnictwa wspomaganego realizowany przez Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski-2022 r.