Spotkanie Rady Konsultacyjnej - 26 października 2023 r.

rada_konsultacyjna_cwod_26_pazdziernika_2023_r..jpg

Dnia 26 października 2023 r. odbyła się Rada Konsultacyjna działająca przy Uniwersyteckim Centrum Wiedzy o Dostępności w Szczecinie. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele:  PFRON Oddział Zachodniopomorski - P. Inga Mikee (Zastępca Dyrektora Oddziału), Polskiego Związku Niewidomych - P. Józef Małosek (Dyrektor Okręgu Zachodniopomorskiego), Urzędu Miasta Szczecin - P. dr hab. Beata Bugajska, prof. US (Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Równości),  Kuratorium Oświaty w Szczecinie - P. Iwona Rydzkowska (Dyrektor Wydziału Wspierania Edukacji, Analiz i Strategii) oraz przedstawiciele Lidera Projektu - Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego: Dziekan - dr hab. Ewelina Cała-Wacinkiewicz, prof. US, Prodziekani - dr hab. Wojciech Staszewski, prof. US i dr Wojciech Bożek oraz specjalista ds. dostępności prawnej i mediacji w Centrum - mgr Karolina Słowińska.

Członkowie Rady Konsultacyjnej podsumowali dotychczasową działalność Uniwersyteckiego Centrum Wiedzy o Dostępności w Szczecinie, omówili przeprowadzone inicjatywy w zakresie prowadzenia działań na rzecz dostępności i równości osób ze szczególnymi potrzebami, rozmawiali również o planach na przyszłość.

Spotkanie odbyło się w siedzibie Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.