Spotkanie Rady Konsultacyjnej ds. Dostępności UCWoD - 29 marca 2023 r.

spotkanie_rady_konsultacyjnej_w_dniu_29.03.2023.jpg

W dniu 29 marca 2023 r. odbyła się Rada Konsultacyjna działająca przy Uniwersyteckim Centrum Wiedzy o Dostępności w Szczecinie.  W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Lidera Projektu (Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego), Partnera Projektu (Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie), Oddziału Zachodniopomorskiego PFRON oraz Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty.

Członkowie Rady omówili aktualnie realizowane aktywności w zakresie prowadzenia działań na rzecz dostępności i równości osób ze szczególnymi potrzebami. Wymienili również informacje oraz spostrzeżenia dotyczące planowanych w najbliższym czasie inicjatyw i przygotowywanych wydarzeń.

Spotkanie odbyło się w siedzibie Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, gdzie członkowie Rady mieli możliwość zapoznania się z dostępnym sprzętem w "Symulatorium Dostępności" - labolatorium mającym na celu m.in. poszerzanie wiedzy z zakresu projektowania uniwersalnego czy zwiększanie świadomości dotyczącej potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

O kolejnym spotkaniu Rady będziemy informować, na stronie internetowej jak i profilu Facebook UCWOD.