Polski Język Migowy dla pracowników obsługi

Informujemy, że 19 i 20 października 2023 r. w godz. 9.00 - 16.30  odbędzie się dwudniowe szkolenie „Polski Język Migowy dla pracowników obsługi”.

Adresatami szkolenia są pracownicy na stanowiskach obsługi, którzy mają bezpośredni kontakt z osobami głuchymi, np. portierzy, recepcjoniści, pracownicy gospodarczy, strażnicy, porządkowi, itp.

Celem szkolenia jest przełamanie bariery w komunikowaniu się między studentami głuchymi a pracownikami akademickimi. Uczestnik szkolenia nabędzie wiedzę z zakresu wybranych znaków języka migowego oraz z podstawowych umiejętności komunikowania się ze studentami niesłyszącymi w oparciu o Polski Język Migowy.

W programie szkolenia:

1. Osoby Głuche w odbiorze społecznym. Tożsamość kulturowa osób Głuchych. 2. Funkcjonalne następstwa braku słuchu i wynikające z nich zasady kontaktu. 3. Daktylografia i liczebniki. 4. Formy grzecznościowe i ich intensyfikacja. Ćwiczenia mimiczne. 5. Gramatyczna ekspresja twarzy. 6. Znaki kierunkowe. 7. Czasy w Polskim Języku Migowym.

Szkolenie poprowadzi specjalista – tłumacz języka migowego mgr Joanna Hryniuk z Uniwersyteckiego Centrum Wiedzy o Dostępności w Szczecinie.

Szkolenie odbędzie się w formie stacjonarnej w Bibliotece Międzywydziałowej Uniwersytetu Szczecińskiego Al. Piastów 40b/3 (Czytelnia Profesorska, I piętro).

Szkolenie jest bezpłatne.

Zgłoszeń należy dokonywać za pośrednictwem formularza: https://forms.office.com/e/pf9L4EjUvc

Ilość miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

UWAGA! Organizator szkolenia nie zapewnia poczęstunku dla uczestników szkoleń.

Serdecznie zapraszamy!

Na zgłoszenia czekamy do 17 października 2023 r.

Kontakt: Centrum Wiedzy o Dostępności w Szczecinie tel. 91 444 28 27