Szkolenie pt. „Podstawy Polskiego Języka Migowego dla kadry akademickiej” - 08.02.2023 r.

Dnia 8 lutego 2023 r. odbyło się kolejne szkolenie organizowane przez Uniwersyteckie Centrum Wiedzy o Dostępności w Szczecinie pn. „Podstawy Polskiego Języka Migowego dla kadry akademickiej”.

Adresatami szkolenia byli pracownicy dydaktyczni i naukowo – dydaktyczni Uniwersytetu Szczecińskiego i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Szkolenie poprowadziła mgr Joanna Hryniuk, tłumacz i wykładowca Polskiego Języka Migowego z Uniwersyteckiego Centrum Wiedzy o Dostępności w Szczecinie.

Spotkanie otworzyła mgr Joanna Sotek – p.o. kierownika merytorycznego projektu.

Celem szkolenia było przełamanie bariery w komunikowaniu się między studentami głuchymi a pracownikami akademickimi. Uczestnicy szkolenia nabyli wiedzę z zakresu wybranych znaków języka migowego oraz z podstawowych umiejętności komunikowania się ze studentami niesłyszącymi w oparciu o Polski Język Migowy.

Zachęcamy do udziału w kolejnych szkoleniach i zapoznania się z aktualnym ich harmonogramem, zamieszczonym na stronie internetowej Centrum:

Zapraszamy!