Szkolenie pn. Dostępność dokumentów cyfrowych w standardzie WCAG 2.1 (blok 3 - dostępność cyfrowa) - 7 marca 2023 r.

szkolenie_-_7_marca_2023.png

Dnia 7 marca 2023 r. odbyło się kolejne szkolenie organizowane przez Uniwersyteckie Centrum Wiedzy o Dostępności w Szczecinie pn. „Dostępność dokumentów cyfrowych w standardzie WCAG 2.1” skierowane do podmiotów zewnętrznych, a jego adresatami były osoby sprawujące funkcje administracyjne i kierownicze, odpowiedzialne za tworzenie dokumentów elektronicznych.

Celem szkolenia było przekazanie wiedzy i praktyki na temat obowiązujących przepisów i standardów z zakresu dostępności dokumentów cyfrowych, ze szczególnym uwzględnieniem aplikacji Word, PowerPoint, Excel i Adobe.

Spotkanie otworzyła mgr Joanna Sotek – p.o. kierownika merytorycznego projektu. Szkolenie poprowadzili specjaliści ds. dostępności cyfrowej - mgr Konrad Mielko oraz mgr Janusz Słotarski - specjaliści z Uniwersyteckiego Centrum Wiedzy o Dostępności w Szczecinie.

Zachęcamy do udziału w kolejnych szkoleniach i zapoznania się z aktualnym ich harmonogramem, zamieszczonym na stronie internetowej Centrum (kliknij TUTAJ).