Polski Język Migowy dla kadry administracyjnej i zarządzającej

Polski Język Migowy dla kadry administracyjnej i zarządzającej

Szanowni Państwo,

16 i 17 listopada 2023 r. w godz. 9:00 – 15:00 odbędzie się dwudniowe szkolenie „Polski Język Migowy dla kadry administracyjnej i zarządzającej”.

Adresatami szkolenia są pracownicy administracyjni i kadra zarządzająca instytucji publicznych i prywatnych, mający bezpośredni kontakt z niesłyszącymi interesantami, w tym pracownicy biur obsługi interesanta.

Celem szkolenia jest przełamanie bariery w komunikowaniu się między osobami głuchymi a pracownikami sektora publicznego oraz prywatnego. Nabycie wiedzy z zakresu wybranych znaków języka migowego i nabycie umiejętności podstawowego komunikowania się z osobami niesłyszącymi w Polskim Języku Migowym.

W programie szkolenia:

1.Osoby Głuche w odbiorze społecznym. Tożsamość kulturowa osób Głuchych. 2. Funkcjonalne następstwa braku słuchu i wynikające z nich zasady kontaktu. 3. Daktylografia i liczebniki. 4. Formy grzecznościowe i ich intensyfikacja. Ćwiczenia mimiczne. 5. Gramatyczna ekspresja twarzy. 6. Znaki kierunkowe. 7. Czasy w Polskim Języku Migowym.                                                                                                                                                                                                                                                

8.Słownictwo specjalistyczne, przydatne zwroty i wyrażenia. 9. Warsztaty komunikowania się. Praktyczne wykorzystanie wiedzy i umiejętności – przełamywanie barier w komunikacji z osobą niesłyszącą.

Szkolenie poprowadzi specjalista – tłumacz języka migowego mgr Joanna Hryniuk z Uniwersyteckiego Centrum Wiedzy o Dostępności w Szczecinie.

Szkolenie odbędzie się w formie stacjonarnej w Bibliotece Międzywydziałowej Uniwersytetu Szczecińskiego Al. Piastów 40b/3 (Czytelnia Profesorska, I piętro).

Szkolenie jest bezpłatne.

Zgłoszeń należy dokonywać za pośrednictwem formularza: https://forms.office.com/e/aEZRVXTbvt

Ilość miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

UWAGA! Organizator szkolenia nie zapewnia poczęstunku dla uczestników szkoleń.

Serdecznie zapraszamy!

Na zgłoszenia czekamy do 14 listopada 2023 r.

Kontakt: Centrum Wiedzy o Dostępności w Szczecinie tel. 91 444 28 27