Dnia 3 lipca 2023 r. w przeddzień Regionalnej Konferencji  pn. "Wdrażanie i monitorowanie dostępności w instytucjach publicznych dla osób ze szczególnymi potrzebami" organizowanej przez Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Szczecinie,  gościliśmy w murach Wydziału Prawa i Administarcji Uniwersytetu Szczecińskiego gości, tejże konferencji:

• Pana Mariusza Pacochę - Głównego Specjalistę Wydziału Dostępności w Departamencie Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Pana Macieja Gruszczyńskiego - St. Specjalistę w Wydziale Dostępności Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.
  • Pana Mariusza Jedynaka - Członka Zarządu Zakładu nadzorujący Pion Administracji i Zamówień Publicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych,
  • Panią Elżbietę Czyżowską - Dyrektora Gabinetu Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych,
  • Pana Krzysztofa Czechowskiego - Koordynatora ds. Dostępności Zakładu Ubezpieczeń Społecznych,
  • Pana Dariusza Obiegło - Dyrektora Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Szczecinie.

Gości przywitała dr hab. Renata Podgórzańska, prof. US – Prorektor ds. Kształcenia Uniwersytetu Szczecińskiego i przyjęła wraz z przedstawicielami kierownictwa Uniwerysteckiego Centrum Wiedzy o Dostępności - dr hab. Wojciechem Staszewskim, prof. US – kierownikiem projektu, kierownikami merytorycznymi projektu - dr Wojciechem Bożkiem, mgr Joanną Sotek (p.o.) oraz mgr Karoliną Słotwińską - specjalistą ds. dostępności prawnej i mediacji.

Podczas spotkania poruszono wiele ważnych zagadnień związanych z zapewnieniem dostępności w instytucjach publicznych. Goście mieli okazję do zapoznania się z aktywnościami Uniwerysteckiego Centrum Wiedzy o Dostępności, następnie odwiedzili Salę Symulacji Wydziału Prawa i Administarcji Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie mieli możliwość zapoznania się z dostępnymi symulatorami wirtualnej rzeczywistości.