Szkolenie Podstawy Polskiego Języka Migowego

szkolenie_podstawy_jezyka_migowego,_dnia_11_kwietnia_2024_roku.jpg

Serdecznie zapraszamy na szkolenie „Podstawy Polskiego Języka  Migowego”. Szkolenie odbędzie się 11 kwietnia 2024 roku, w godz. 9:00 – 15:00 formie stacjonarnej w siedzibie Centrum Wiedzy o Dostępności Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Kordeckiego 15 w Szczecinie (sala nr 12, parter).

Celem szkolenia jest przełamanie bariery w komunikowaniu się między osobami Głuchymi a pracownikami instytucji publicznych. Uczestnik szkolenia nabędzie wiedzę z zakresu podstawowych zwrotów w Polskim Języku Migowym, które ułatwią obsługę osób Głuchych bądź osób słabo słyszących.

W programie szkolenia:

1. Osoby Głuche w odbiorze społecznym.  Podstawowe zasady kontaktu.
  2. Zwroty grzecznościowe. Gramatyczna ekspresja twarzy.
  3. Przydatne na stanowisku pracy podstawowe zwroty i wyrażenia.
  4. Pantomimika jako element  komunikowania się w języku migowym.
  5. Warsztaty z komunikowania się – przełamywanie barier  w komunikowaniu się z osobą niesłyszącą.

Szkolenie poprowadzi specjalista – tłumacz języka migowego mgr Joanna Hryniuk z Centrum Wiedzy o Dostępności Uniwersytetu Szczecińskiego.

Szkolenie jest bezpłatne.

Zgłoszeń należy dokonywać za pośrednictwem formularza: formularz zgłoszeniowy otwiera się w nowym oknie.

Ilość miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

UWAGA! Organizator szkolenia nie zapewnia poczęstunku dla uczestników szkoleń.

Serdecznie zapraszamy!

Na zgłoszenia czekamy do 8 kwietnia 2024 r.

Kontakt:
Centrum Wiedzy o Dostępności w Szczecinie